Prečo homeopatia nemôže fungovať

Autor: Júlia Hanesová | 31.1.2017 o 11:52 | Karma článku: 11,61 | Prečítané:  3666x

Je homeopatia účinná, alebo len ďalší blud, ktorý siaha do vašich peňaženiek? Môj článok nebude založený na vedeckých faktoch, chcem len aby ste sa zamysleli... ZDRAVÝ ROZUM VS. BLUDY  

Pracujem v lekárni. Sú dve skupiny lekárnikov, a to; tí, čo homeopatiu uznávajú a tí, čo homeopatiu striktne odsudzujú. Ktorá skupina je väčšia? Samozrejme, tá druhá. A odpoviem vám prečo.

Budem písať jednoducho. Na farmakológií sme sa učili, že liek, aby bol účinný, musí obsahovať účinnú látku v danom množstve. Homeopatia tvrdí, že čím je väčšie riedenie účinnej látky, tým je účinok silnejší. Tiež tvrdí, že voda je nositeľom informácie. Ale takéto tvrdenia sú podľa mňa pritiahnuté za vlasy a to nie som ani expert na matematiku a chémiu. Ako môže účinkovať niečo, čo reálne obsahuje minimálne množstvo účinnej látky, niekoľkonásobne-krát zriedenej?

Keď nejakému zarytému užívateľovi homeopatík poviem svoj názor, tak sa ohrádza, že keď to zabralo dieťaťu alebo zvieraťu, nemôže ísť o placebo. Ale jedná! Prechladnutie trvá pár dní, takže keď sa nelieči, alebo dáte si do seba "zázračné guľôčky", vyliečite sa jednoducho... Svojou vlastnou imunitou a prirodzeným efektom regenerácie. Sila mysle pri liečbe zohráva veľkú rolu, takže keď vám niečo nepomáha, ale kamarátka vám to odporučí, lebo jej to pomohlo, automaticky sa nastavujete do lepšieho módu a telo začne fungovať. Ale... Ešte som nevidela prípad, že by sa niekto vyliečil z rakoviny alebo nejakého závažného ochorenia homeopatiou! Odmietať liečbu a užívať homeopatiu, ak trpíte závažným ochorením je hazard s vlastným životom.

Homeopatiou si nemôžete ani ublížiť, keďže sa nejedná o liek s potvrdeným účinkom a obsahom reálnej účinnej látky. Strašne ma irituje fakt, že homeopatia je registrovaná ako liek. Ja by som homeopatiu zaradila niekde ďaleko za výživové doplnky. Týmto článkom neodsudzujem užívateľov homeopatie, skôr ma mrzí, že svoje peniaze nevedia utrácať inak. Chápem, že slovenské zdravotníctvo je katastrofálne a potom sa ľudia uchyľujú k alternatívam, ale homeopatia naozaj nie je cesta. A prosím nemýľte si homeopatiu s bylinkami! Bylinné prípravky majú dokázaný účinok, nie sú nijak riedené na milióntiny a už aj naše staré mamy poznali ich účinky. Homeopatia nemá takú dlhú históriu a je založená skôr na experimentoch, reálny účinok nikdy nebol dokázaný.

Viem, že asi týmto príspevkom spustím veľkú diskusiu a hlavne sa do mňa pustia vzdelanci z "ružového sloníka". Ja sa opieram o vlastné skúsenosti a nikdy vám ako lekárnik neporadím ako užívať homeopatiu, lebo sama to neviem a ani ma to nikdy nezaujímalo a zaujímať ma to nebude. Choďte si radšej kúpiť Horalku, keď máte chuť na sladké... :)

A ešte niečo na pobavenie:

https://m.youtube.com/watch?v=HMGIbOGu8q0

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mikloško: Zrušiť protest bolo správne. Dosiahlo sa viac, než sa nám pred mesiacom snívalo

Ak by organizátori pokračovali, museli by žiadať aj odchod Kisku, myslí si.

KOMENTÁRE

On naozaj nechápe (píše Ivan Mikloš)

Fico nebol na námestí v novembri 1989 a nebol tam ani v piatok.


Už ste čítali?