Prečo dobrí zamestnanci odchádzajú?

Autor: Júlia Hanesová | 30.1.2017 o 14:22 | (upravené 30.1.2017 o 14:44) Karma článku: 10,21 | Prečítané:  116527x

"Ľudia pracujú pre ľudí, nepracujú pre podniky." Je problém v zamestnancoch alebo v nadriadených? Čo je najčastejším dôvodom zamestnancov opustiť svoju prácu?  

Poznáte to... Každý deň sa vraciate z práce vytočení. demotivovaní, v strese... Ráno sa zobúdzate s úzkosťou, nedele večer sú nočná mora. Dennodenne preklikávate stránky profesie, kariéry a hľadáte nové možnosti, pretože nie ste spokojní v aktuálnom zamestnaní. Keď už ani kolektív nie je to čo býval, prichádza čas odchodu.

Toto sú najčastejšie dôvody prečo dobrí zamestnanci odchádzajú:

Sú prepracovaní

Dobrí zamestnanci majú sklon pracovať viac. Majú potrebu stále sa niekde realizovať, zapájajú sa do rôznych projektov. Ale čo z toho, keď si ich námahu nikto nevšimne? Nedostanú požadované uznanie, ktoré by bolo pre nich veľkou motiváciou. Z prepracovanosti prichádza únava, menšia výkonnosť, sklamanie...

Nedostane sa im pochvaly

Vaše výkony sú brané ako samozrejmosť. Nadriadení veľmi podceňujú napríklad potľapkanie po pleci, poďakovanie alebo nehovoria slová typu "skvelá práca", Motivácia nie sú len peniaze, zamestnanec sa potrebuje cítiť dôležitý v organizácií a musí si byť vedomý, že jeho práca ma zmysel.

Musia pracovať s neschopnými kolegami

Kvalitní, tvrdo pracujúci zamestnanci chcú pracovať s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi ako sú oni sami. Nie je nič horšie ako keď do organizácie príjmu zamestnanca, ktorý buď nechápe alebo pracuje neefektívne a pomaly.

Nemôžu zapojiť svoju kreativitu

Talentovaní zamestnanci sa snažia zlepšiť všetko, čoho sa dotknú. Keď im nie je umožnené meniť a zlepšovať veci, cítia sa v zamestnaní ako v klietke a začnú nenávidieť svoju prácu.

Zamestnávatelia sa nezaujímajú o zamestnancov

Viac ako polovica ľudí, ktorí chcú opustiť zamestnanie, sú ľudia, ktorí majú zlý vzťah so šéfom. Prísni šéfovia naháňajúci sa len za číslami a výsledkami mávajú najväčšiu fluktuáciu zamestnancov. Naopak nadriadení, ktorí vedia nájsť rovnováhu medzi "byť šéfom" a "byť človekom" patria medzi najlepších lídrov, pretože vedia svojich zamestnancov v ťažkých situáciách pochopiť a pomáhajú im napredovať.

Zamestnávatelia neplnia svoje sľuby a záväzky

Prijímali vás s tým, že po skúšobnej dobe, polroku alebo roku sa vám zvýši plat? Stále nič? Sľubovali vám, že príjmu nových ľudí, ale stále ste na všetko sami? Sľubovali vám lepšie pracovné podmienky, benefity? Neustále sľuby a zavádzanie. Ako potom veriť takému šéfovi? Samozrejme, že raz váš pohár trpezlivosti pretečie a odídete. Integrita a poctivosť sú dve základné vlastnosti, ktoré zamestnanci očakávajú od nadriadených.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf polície Gašpar ide do civilu. Saková plánuje väčšie zmeny

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Fico sa už dohaduje s opozíciou. Čo sa deje v koalícii?

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?